29 września 2022

System AutoInvent zaprezentowany na ćwiczeniach „Rozpoznanie-22” 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i 3 batalionu radiotechnicznego w Sandomierzu 

System AutoInvent w trakcie ćwiczeń „Rozpoznanie-22” na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba rejon Lipa w dniach 12-16 września został wykorzystany do wizyjnego zabezpieczenia stacji radarowej. System AutoInvent pozwala na zautomatyzowanie monitoringu z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego (BSP) po wymianie głowicy pomiarowej na odpowiednią głowicę obserwacyjną. Na potrzeby realizacji monitoringu opracowany został dedykowany interfejs dla operatora. Misje wizyjnego zabezpieczenia realizowane są automatycznie po wcześniejszym zaplanowaniu trasy lotu i mogą zostać przerwane przez operatora w przypadku wykrycia zagrożenia. Operator w takim przypadku może zatrzymać BSP w dowolnym punkcie trasy i skierować go w rejon wykrytego zagrożenia. Po zakończeniu obserwacji wybranej lokalizacji BSP może kontynuować misję lub wrócić do bezobsługowego lądowiska zamieszczonego na przyczepie, przeznaczonego do ładowania i przechowywania BSP oraz umożliwiające komunikację, przesyłanie i przetwarzanie danych po locie. 

O ćwiczeniach „Rozpoznanie-22” można przeczytać na stronie Polska Zbrojna oraz Radio Kielce


Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Rekomendowana przegladarka do wyświetlania strony to Google Chrome lub Microsoft Edge.
Akceptuję Więcej informacji