11 września 2023

JSW Nowe Projekty jednym z laureatów nagrody DEFENDER

W dniach 5-8 września 2023 roku podczas 31. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO przedstawiciele Zespołów Projektowych IV i V zaprezentowali „Prototyp mobilnego wielosensorowego systemu obserwacji przeznaczonego do zabezpieczenia strefy przygranicznej” (SOWA) wystawiony na wystawie stanowisko Lidera Projektu WAT.

Targi MSPO zakończyły się wręczeniem nagród DEFENDER za przygotowanie produktów zwiększających bezpieczeństwo militarne Polski. Główną ideą konkursu jest nagradzanie produktów wyróżniających się oryginalnością i innowacyjnością myśli technicznej i technologicznej, walorami użytkowymi oraz korzystnymi wskaźnikami ekonomicznymi. „Prototyp mobilnego wielosensorowego systemu obserwacji przeznaczonego do zabezpieczenia strefy przygranicznej” otrzymał tegoroczną nagrodę DEFENDER 2023 w grupie sprzętu Wojsk Specjalnych, Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

System obserwacyjny powstał w oparciu o doświadczenia zespołu projektowego AutoInvent w ramach projektu naukowo-badawczego realizowanego na rzecz obronności i bezpieczeństwa przez konsorcjum: Wojskowa Akademia Techniczna (Instytut Optoelektroniki), JSW Nowe Projekty S.A., Vortex Sp. z o.o. z o.o., SZYBICKI Sprzęt i Zabudowy Pojazdów Specjalistycznych Waldemar Szybicki. Pomysłodawcą i inicjatorem projektu jest Komenda Główna Straży Granicznej.

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Rekomendowana przegladarka do wyświetlania strony to Google Chrome lub Microsoft Edge.
Akceptuję Więcej informacji